* Karaveli Yoga & Plates

Karaveli Yoga&Pilates Home Karadeniz’in ve Trabzon’un ilk ve tek Yoga Stüdyosudur. Gökhan Karaveli ve Burcu Karaveli tarafından 2010 yılında kurulmuştur.

Farklı işlerle uğraşırken 2007 yılında Gökhan Karaveli’nin Zeynep Aksoy’dan almış olduğu Yoga Hocalığı eğitimi ile yoga yolunda ilk temeller atılmaya başlandı. Gökhan Karaveli ‘nin uzun yıllar profesyonel futbol yaşantısı içinde karşılaştığı stres, sakatlık, yoğun idman dönemlerindeki kas gerginliği sonrasında Yoga ile tanışması bedeninde derin etkiler yarattı. Yoganın yumuşaklığı ve profesyonel futbol yaşantısının gücü birbiriyle bütünleşince ortaya mükemmel bir beden dengesi çıktı. Gökhan Karaveli Yoga ile tanıştığı andan itibaren bu yolculuğa "tutku,aşk ve sevgi" ile devam etti.

Burcu Karaveli, yoga ile ilk kez 2007 yılında Gökhan Karaveli’nin yoga dersinde tanıştı. İlk deneyimler oldukça güçsüz, bedeninin farkında olmadan karmaşık bir zihin ve merak içinde başladı. Sonra yoganın etkili dokunuşları Burcu Karaveli’nin hayatında yeni bir yol çizmeye başladı. Yoga derslerinin bedeninde yarattığı etkiler aslında Pilates için de bir başlangıcın işaretçisi oldu. Bedeninle yaptığı her çalışma günden güne artan güç, doğru nefes, doğru duruş ve içinde büyüyen tutku onu Pilates Hocalığı yoluna yönlendirdi. Pilates Yoga ve Hamile Yogası hocası olan Burcu Karaveli, Karaveli Yoga&Pilates Home'un kuruluşunda ve gelişiminde ki süreçte enerjisini ve gücü Yoga ve Pilatesten almış.

2010 yılında kurulan Karaveli Yoga&Pilates Home küçük bir salon ve iki hoca ile yola çıktı... Bugün ise büyük bir stüdyo içerisinde iki salonlu, eğitmenleri alanında uzman, samimi, öğrencilere duyarlı açık bir ekip...

Karaveli Yoga&Pilates Home stüdyosu üyerine verdiği değer ve güvenle Trabzon’un bu alandaki ilk yoga evi...

Karaveli&Yoga Pilates Home 2 büyük salon, geniş karşılama ve dinlenme alanı, alanında uzman kişilerin hazırladığı ay döngüsüne uygun bitki çayları, vitamin barı ve günlük taze beslenme menüsü ve güler yüzlü personeli ile hizmet vermektedir.

Zihinsel, ruhsal ve bedensel bütünlüğe yönelik bir yaşam sanatı olan Yoga dersleri haftaiçi akşam ve hafta sonu sabah-öğlen saatlerinde yoğun olmak üzere çeşitli stil ve seviyelerde devam ederken, merkezde aynı zamanda bedenin merkezinden kontrol ve odaklanma ile yapılan ve postürden karın gücüne çok hızlı sonuçlar veren Pilates dersleri de revaçta.

Meditasyon dersleri ve atölyeleri, Yin Yoga ve Terapiye yönelik yoga dersleri, reiki uygulamaları, hocalık eğitimleri,Cihangir Yoga hocalarıyla yapılan aylık workshoplar, yoga kampları ile hizmet vermeye devam ediyor.

Karaveli Yoga&Pilates Home’un ulaşımı çok kolay. Şehir merkezinde ama şehrin gürültüsünden uzak, sıcak ortamı enerji dolu hocaları ile sizleri yoga ve pilates derslerine bekliyor.